Nikola Prša

vlč. Nikola Prša

Rođen 30. svibnja 1988. godine u Gospiću od oca Dragana Prša i majke Slavice r. Grgurić. Uz roditelje, užu obitelj čini još mlađi brat Damir Prša.

Djetinjstvo provodim u Gornjem Kosinju. Zbog očevog posla obitelj se seli najprije u Gospić gdje završavam prva četiri razreda osnovne škole. Zatim, obitelj seli na Lički Osik i tamo završavam osnovnu školu. Srednju elektrotehničku školu završavam 2007. godine u Gospiću.

Nakon srednje škole prijavljujem se biskupu mons. Mili Bogoviću sa željom ulaska u Bogosloviju. Biskup prihvaća molbu i 2007. godine upisujem Teologiju u Rijeci.

Od biskupa mons. Mile Bogovića, među kandidate za đakonat i prezbiterat Gospićko-senjske biskupije, primljen na Nedjelju Sv. Obitelji u Otočcu, 27.12.2009. godine.

U crkvenu službu čitača postavlja me riječki nadbiskup mons. Ivan Devčić, 08. prosinca 2010. godine u kapeli Bogoslovnog sjemeništa u Rijeci.

U crkvenu službu akolita postavlja me riječki nadbiskup mons. Ivan Devčić, 11. prosinca 2011. godine u kapeli Bogoslovnog sjemeništa u Rijeci.

Teološki studij u Rijeci završavam i diplomiram 2012. godine.

Sveti red đakonata primio, po rukama biskupa gospićko-senjskog mons. Mile Bogovića, u katedrali Navještenja BDM u Gospiću, 15. prosinca 2012. godine.

Sveti red prezbiterata primio, po rukama biskupa gospićko-senjskog mons. Mile Bogovića, u katedrali Uznesenja BDM u Senju, na svetkovinu sv. Petra i Pavla, 29. lipnja 2013. godine.

Dekretom biskupa mons. Mile Bogovića (05. kolovoza 2013.) imenovan sam župnim vikarom u župi Uznesenja BDM, u Senju. Službu preuzimam 14. kolovoza 2013.

Nakon sedam godina službe župnog vikara u Senju, dekretom mons. Zdenka Križića (25. lipnja 2020.) imenovan sam župnikom župe Sv. Križa u Ogulinu. Službu preuzimam 20. kolovoza 2020.